Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета Тараса Шевченка. Всюди, де лишень живуть українці, у своїх прадідівських оселях, чи осіли поза своїми землями, хоч би й тимчасово, згадують у березні свого пророка... Історія святкування «шевченківських днів» поки що не написана і окремою книгою не видана, хоч була б цікавою для нової України та українців у світі. Що притаманне «шевченківським дням» сьогодні – в часи творення демократичного суспільства, в умовах вільної, незалежної України? Чи вшанування пам’яті найбільшого поета країни та вияв любові до нього зазнали якісних змін? Як переосмислюється суспільством потреба в Тарасі Шевченку – національному Пророкові, Кобзареві, поетові, художникові, людині? Відповіді на ці питання лежать у минулому, стосуються часу теперішнього і навіть майбутнього. Бо від того, якою є нині та якою стане Україна завтра, залежить, чи збережеться алгоритм відшукування любові до Шевченка в нових поколінь.
11 березня 2020 року у Народному домі м. Болехова відбулося загальноміське літературно-мистецьке Шевченківське свято «Доростаймо серцем до Шевченка». Даний захід підготував колектив Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Учасниками мистецького свята стали учні школи та педагогічні працівники. Читали вірші: Петрушка Олег - «Гайдамаки», Коваль Катерина – «І смеркає, і світає», Попадинець Софія – «Минають дні, минають ночі», Димид Олександр - «Думи мої», Мельникович Ольга, Латик Яна – «Не так тії вороги», Стефанків Вікторія - «Лілея». Солісти: Сингурин Ярина з піснею «Зоре моя вечірняя» (керівник Кос О.Я.), Косик Ярина, пісня «Пророчий голос Кобзаря» (керівник Досяк Н.Р.), Стасевич Іванна, пісня «По діброві вітер виє» (керівник Кос О.Я.). Дует Сингурин Ярина та Стасевич Іванна виконали пісню «Це моя Україна!» (керівник Кос О.Я.). Старша вокальна група виконала пісню «Шевченкові рядки» (керівник Кос О.Я.). Молодша вокальна група виступила з піснею «Кобзареві» (керівник Досяк Н.Р.). У святі приймав участь танцювальний колектив «Блискавка» (керівник Чучвич В.Б.). У виконанні Олександри Якимів прозвучала пісня «Мені однаково». На завершення хор старшого шкільного віку виконав легендарний твір поета «Заповіт» (керівник Кос О.Я.). Ведучі свята Кіхтей Ірина та Павлишин Тетяна. Слова подяки всім учасникам свята та велику впевненість в надійному майбутньому України висловив міський голова Богдан Мельник.
Тарас Григорович Шевченко назавжди залишиться в наших серцях великим творцем української державності. Поет пророкував незнищенність духу українців, вічність життя нації: „Наша думка, наша пісня не вмре, не загине…”. Духовні надбання наших предків будуть передаватися з покоління в покоління, і серед них як неоціненний скарб – твори Кобзаря. Це про тебе, наш Великий Поете, ми скажемо: „Твоя дума, твоя пісня не вмре, не загине!”
Вічним закликом для нас будуть слова:
Свою Україну любіть,
Любіть її ... во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Твори Шевченка переживуть віки й вічно будитимуть у серцях людей національну самосвідомість та почуття гідності.
Управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради висловлює щиру подяку викладацькому та учнівському колективу Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 за організацію та проведення міського літературно-мистецького свята "Доростаймо серцем до Шевченка", присвяченому вшануванню пам'яті Великого Кобзаря.
|