«На всі Карпати співала бартка Олекси Довбуша».
Відповідно до плану роботи міського методичного центру 30 жовтня 2019 р. на базі Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар вчителів української мови і літератури. Вчитель української мови і літератури Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст. Бецин Галина Іванівна поділилася досвідом з питання «Народні легенди й перекази на уроках української літератури».
У практичному блоці вчитель Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст. Кузів Ольга Богданівна ознайомила учасників семінару з розробкою уроку-екскурсії «На всі Карпати співала бартка Олекси Довбуша». Галина Іванівна запропонувала увазі присутніх презентацію про славного ватажка опришківського руху Олексу Довбуша.
Методист ММЦ Любов Бойків та керівник методоб'єднання вчителів української мови і літератури Людмила Керницька провели круглий стіл на тему: «Аналіз та методика виконання олімпіадних та конкурсних завдань».
Змістовним доповненням семінару стала екскурсія на Скелі Довбуша. На душі затишно і тихо… Очі ніжать барви карпатської пізньої осені. Дерева стоять без листя, а під ногами багряніє яскравий килим з опалого листя. У повітрі відчувалася прохолода, а в серцях учасників семінару зоставалося тепло, яке ще довго грітиме їх та даватиме наснагу під час нелегких шкільних буднів.
Під час обговорення відвіданих заходів та підведення підсумків вчителі шкіл зазначили, що обрана тема та форми роботи слугували плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. Творчий підхід до презентації власного досвіду й емоційний запал зробили захід продуктивним і цікавим.
27 серпня 2019 року на базі Болехівського ліцею №1 «Академічного» відбулася методична майстерня учителів української мови та літератури.
В ході роботи майстерні учасниками заходу опрацьовано нормативні документи, інструктивно-методичні рекомендації, визначено актуальні напрями та сформульовано стратегічні завдання для оновлення змісту і методів навчання української мови і літератури; проаналізовано чинні навчальні програми з предметів; визначено основні напрями щодо розвитку професійної майстерності вчителя-словесника та формування вміння педагога визначати власну траєкторію, вдосконалення професійних компетентностей.
З питанням «Розбудова системи забезпечення якості освіти в Україні: виклики і перспективи» ознайомила присутніх Людмила Керницька, керівник методичного об’єднання учителів української мови і літератури. Людмила Богданівна презентувала увазі педагогічних працівників методичні рекомендації щодо викладання української мови і літератури в новому навчальному році.
Надія Романюк, заступник директора Болехівського ліцею №1 «Академічного», розповіла про тематику заходів щодо відзначення ювілейного свята першої галицької письменниці Наталії Кобринської.
Любов Бойків, методист ММЦ, здійснила детальний аналіз участі школярів у конкурсах імені Т. Шевченка, П. Яцика, Всеукраїнській учнівській олімпіаді; підсумків ЗНО з української мови.
Учасники методичної майстерні обговорили питання:
- мовно-літературної освіти в контексті становлення Нової української школи;
- української моделі мовно-літературної освіти;
- синтезу інноватики і традицій в методиці;
- актуалізації проблеми в контексті професійної діяльності учителя української мови і літератури.
В результаті проведеної роботи було прийнято рекомендації.
|