Семінар учителів зарубіжної літератури
Відповідно до плану роботи міського методичного центру 27 листопада 2019 р. на базі Козаківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. К.Мандрик-Куйбіди відбувся семінар учителів зарубіжної літератури. В.о. директора школи Крисько Л. В. та заступник директора Мандрик Г.Р. презентували заклад, ознайомили з досягненнями учнівського та педагогічного колективів. Вчитель зарубіжної літератури Козаківської ЗОШ І-ІІІ ст. Юрів Г.В. поділилася досвідом з питання «Аналіз художнього твору на уроках зарубіжної літератури».
У практичному блоці увазі присутніх був запропонований урок у 10 класі на тему «Ернст Теодор Амадей Гофман. Особливості сюжету і композиції повісті «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер». Протиставлення філістерів та ентузіастів як провідний конфлікт твору. Гротескні образи. Викривальний зміст твору. Символи у творі». Учні активно працювали, розгадуючи кросворди, анаграми, кроссенс «Сходинки злету Цахеса», виконуючи вправу «Швидкочитання», комунікативно-ситуативні вправи. А також презентували буктрейлер. Галина Василівна запропонувала своїм вихованцям диспут «Що означає бути людиною?», а також скласти ескіз фанфіка на казку Гофмана.
Наступним етапом роботи семінару став тренінг «Складові гарного настрою», який провели з учасниками заходу практичний психолог школи Савчин М.М. та соціальний педагог Яцків Г.Ю. Мета даного тренінгу - розкрити суть поняття «гарний настрій», показати шляхи самопізнання особистості, розглянути вплив проблемних ситуацій на людину, знайти шляхи їх вирішення, навчити керувати своїм настроєм. Вчителі зарубіжної літератури працювали з вправами «Павутинка імен», «Райський сад», «Рецепт гарного настрою». Виконували творче завдання «Ескіз гарного настрою».
Методист ММЦ Любов Бойків та керівник методоб'єднання вчителів зарубіжної літератури Мирослава Пелех провели інструктаж щодо проведення Міжнародної гри із зарубіжної літератури «Sunflower».
Під час обговорення відвіданих заходів та підведення підсумків вчителі шкіл зазначили, що обрана тема та форми роботи слугували плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики, а також висловили подяку за цікаве, ефективне, професійне спілкування.
Семінар учителів зарубіжної літератури
Відповідно до плану роботи міського методичного центру 27 лютого 2020 р. на базі Тисівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар учителів зарубіжної літератури. Директор Тисівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сеньгурин М.М. та заступники директора Фридер Г.Ю. і Матіїв М.С. презентували заклад, ознайомили з досягненнями учнівського та педагогічного колективів. Учні 7 класу привітали учасників семінару, подарували символічні «мішечки щастя», розповіли вірші про рідний край.
Учитель Тисівської ЗОШ І-ІІІ ст. Косовська В.Ю. поділилася досвідом з питання «Ідея свободи й служіння народові у творах зарубіжних та українських письменників». Розповіла про зображення історичного минулого на сторінках художніх творів та образи народних героїв-захисників.
Директор школи Сеньгурин М.М. розкрила тему війни і миру на сторінках творів зарубіжних та українських письменників, зазначила як тісно ця тема переплітається із сьогоденням. А також поповнила «методичну скарбничку» учителів зарубіжної літератури, ознайомивши їх із новою інтелектуальною грою квіз та правилами проведення даної інтелектуальної гри-змагання у школі.
Наступним етапом роботи стала екскурсія «Археологічні розкопки с.Тисова як свідчення цієї історичної доби». Педагоги та учні відвідали виставковий зал, в якому відбувся показ приватної колекції пошуково-історичного клубу «Тустань» первинної організації «Патріот» під керівництвом Віктора Савчука. Присутні з цікавістю слухали розповідь Віктора Богдановича про пошукову роботу, а також про знаряддя праці, зброю, стародавні монети, знайдені на українських теренах. Учасники заходу мали змогу оглянути, доторкнутися до предметів з минулого.
Методист ММЦ Бойків Л.С. та керівник методоб'єднання учителів зарубіжної літератури Пелех М.Д. зробили аналіз участі шкіл управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради у Міжнародній грі із зарубіжної літератури «Sunflower».
Під час обговорення відвіданих заходів та підведення підсумків учителі шкіл зазначили, що обрана тема та форми роботи слугували плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики, а також висловили подяку за ефективне, професійне спілкування та захоплюючу екскурсію.
27 серпня 2019 року на базі Болехівського ліцею №1 «Академічного» відбулася методична майстерня учителів зарубіжної літератури.
У процесі роботи:
- охарактеризовано основні орієнтири змісту освіти Нової української школи, методи і підходи вивчення зарубіжної літератури у 2019/2020 н. р. у 5–9 класах, 10–11 класах;
- опрацьовано нормативні документи, інструктивно-методичні рекомендації та визначено актуальні напрями роботи, сформульовано стратегічні завдання для оновлення змісту і методів навчання зарубіжної літератури в основній та старшій школі у 2019/2020 н. р.;
- проаналізовано оновлені навчальні програми, методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів освітньої галузі «Мови і літератури» у 2019/2020 н. р.
Мирослава Пелех, керівник методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури, поділилася думками щодо компетентнісного підходу як одного із чинних формувань цілісної особистості засобами мовно-літературної освіти; акцентувала увагу присутніх на методичних рекомендаціях щодо вивчення зарубіжної літератури в закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 н.р.
Про умови проведення конкурсу «Вчитель року» в номінації «Зарубіжна література» розповіла Любов Бойків, методист ММЦ.
Також було здійснено аналіз результатів участі учнів ЗЗСО управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради у ІІ Міжнародній грі із зарубіжної літератури «Sunflower».
Учасники заходу обговорили питання мовно-літературної освіти в контексті становлення Нової української школи; актуальні проблеми в контексті професійної діяльності учителя зарубіжної літератури; виклики та перспективи системи забезпечення якості освіти в Україні.
Підсумком роботи стало прийняття рекомендацій.
|