Профілактика комп’ютерної залежності
28 листопада 2019 р. на базі Болехівського ліцею №1 «Академічного» відбувся семінар практичних психологів і соціальних педагогів Болехівщини.
Учасників семінару привітав директор ліцею Романюк Андрій Григорович. Про особливості роботи з профілактики комп'ютерної залежності та безпеку в Інтернеті розповіла практичний психолог ліцею Козлюк Г.В.
Учасники семінару продовжили свою роботу, працюючи в тренінгу «У полоні ґаджетів». Практичний психолог Козлюк Галина Василівна і соціальний педагог ліцею Пиріг Ірина Богданівна запропонували вправи «Моє віртуальне ім’я», «Пазли», «Голосування», «За і проти», «Візуалізація», «Секрет та мрія», діагностичну вправу на визначення рівня залежності від ґаджетів.
Заняття було насичене інформацією про комп’ютерну залежність, як різновид емоційної залежності, спричиненої технічними засобами; про ознаки і стадії комп’ютерної залежності; позитивні та негативні сторони комп’ютерних ігор; небезпеки Інтернету. Було переглянуто соціальний ролик «Соцмережі. Не втрачай голови!». В ході тренінгу був наданий алгоритм роботи з питань профілактики комп’ютерної та Інтернет – залежності серед підлітків, підвищення рівня поінформованості про безпеку в Інтернеті, формування правил поведінки в мережі.
Методист ММЦ Любов Бойків акцентувала увагу працівників психологічної служби на профілактичну роботу з питань запобігання і протидії домашнього насильства та булінгу, щорічну Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства».
В ході обговорення практичні психологи і соціальні педагоги навчальних закладів висловили подяку за ефективне, позитивне спілкування, цікавий і ресурсний семінар.
28 серпня 2019 року в рамках міських освітянських серпневих методичних майстерень на базі Болехівського ліцею №1 «Академічного» було проведено засідання практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради.
Метою засідання секції став аналіз діяльності психологічної служби за минулий навчальний рік та напрацювання стратегії розвитку служби в умовах освітніх та суспільних змін у 2019/2020 навчальному році.
Методист міського методичного центру Любов Бойків проаналізувала діяльність психологічної служби за минулий навчальний рік, ознайомила учасників з рекомендаціями щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу, з організаційно-методичними аспектами формування безпечного освітнього середовища та типовою документацією практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти.
Директор Болехівського ІРЦ Галина Процишин виступила з питання співпраці команди психолого-педагогічного супроводу для ефективності освітнього процесу дітей з ООП.
Практичний психолог ІРЦ Тетяна Павлів ознайомила із методами і рекомендаціями щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 навчальному році.
Ірина Шопоняк, керівник міського методичного об’єднання, розповіла про умови створення системи служб порозуміння для впровадження медіації та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти.
У ході роботи методичної майстерні,обговорено шляхи підвищення якості та ефективності діяльності практичних психологів і соціальних педагогів для повноцінного розвитку всіх учасників освітнього процесу.