На виконання наказу департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації від 16.05.2019 р. № 358 «Про проведення обласного конкурсу на кращу методичну розробку «Педагогічна знахідка» з 3 по 18 червня 2019 року проводився обласний конкурс на кращу методичну розробку (далі – Конкурс).
На Конкурс надійшло 11 робіт із 7 районів і 4 міст області, серед яких 7 – із сільських, 4 – міських навчальних закладів, у тому числі п’ять матеріалів іноземної мови, три – вчителів початкових класів, три – української мови і літератури.
Проведення Конкурсу сприяло виявленню й підтримці інноваційної діяльності у використанні технологій навчання і виховання, дало поштовх освітянам до створення якісного методичного продукту. Публічний захист робіт позитивно вплинув на поширення кращого педагогічного досвіду.
Учасники продемонстрували належну науково-методичну підготовку, ерудицію, комунікативні здібності, високий рівень використання технічних засобів навчання, орієнтацію на розвиток пізнавальних і творчих здібностей вихованців, а також морально-гуманістичну спрямованість власних методичних розробок.
Актуальністю, новизною і практичною значущістю вирізнялися конкурсні матеріали педагогів із міст Івано-Франківська, Болехова, Калуша, Косівського, Надвірнянського районів.
Управління освіти щиро вітає з перемогою в міському та обласному етапі Конкурсу Павелик Руслану Володимирівну, учителя української мови та літератури Болехівської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 Болехівської міської ради, за методичну розробку «Літературна Болехівщина». Вчитель буде нагороджена дипломом та грошовою премією від департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації за зайняте ІІІ місце.
В методичній розробці, яка подавалась на обласний конкурс «Педагогічна знахідка», вперше зібрано, систематизовано, теоретично обґрунтовано про:
- життєвий і творчий шлях о. Ярослава Лесіва;
- долю політв’язня Катерини Мандрик-Куйбіди;
- патріотичну лірику Зеновія Кобецького;
- поетичну творчість Василя Куйбіди;
- основні віхи життя і творчості Наталії Кобринської;
- автобіографічну цінність публіцистичної та епістолярної спадщини Зеновія Красівського;
- життєпис Михайла Лутчина;
- колядки архаїчного походження.
Зібрано банк відео- та медіаматеріалів для уроків та позаурочної самостійної роботи учнів з літератури Болехівщини.
Матеріал методичної розробки придатний для використання вчителями у викладанні літератури рідного краю, в позакласній роботі та на уроках народознавства у школах Болехівщини. |