Вишиванка як унікальний код нашого краю
Відповідно до плану роботи ММЦ 19.11.2019 року на базі Міжрічанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів трудового навчання на тему «Вишиванка - вид декоративно-ужиткового мистецтва». В науково-методичному блоці методист ММЦ Семчук Л.І. розкрила тему «Формування технологічної компетентності в проектній діяльності на уроках трудового навчання», виокремивши три підходи до розвитку освіти на сучасному етапі:
- з точки зору змісту освіти – знаннєвий підхід, для якого важливими є знання, які учні здобувають в школі;
- з точки зору особливостей процесу навчання – важливими є питання організації навчання, як учні вчаться, яку інформацію засвоюють, як їх вчать учителі, як побудована пізнавальна діяльність; головними виступають питання – що вчити, як вчити, що засвоюється?;
- з точки зору отриманих результатів – компетентнісний підхід, який націлює освіту на формування та розвиток ключових і предметних компетентностей (знань, умінь, навичок, ставлень тощо), якими мають володіти учні після закінчення школи.
В практичному блоці вчитель трудового навчання Міжрічанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лесів Л.С. провела виховний захід на тему «Вишиванка - вид декоративно-ужиткового мистецтва». Учасники семінару здійснили екскурсію в шкільний музей «Берегиня». Керівником музею є Паснак Оксана Іванівна, вчитель Міжрічанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка розповіла історію виникнення цього музею. В прикінцевій дискусії учасники семінару обговорили питання участі учнів в ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання. На завершення відбулося підбиття підсумків роботи та прийняття рекомендацій.
|