Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 17 жовтня 2023 р на базі Болехівського ліцею №1 «Академічний» відбулося засідання професійної педагогічної спільноти заступників директорів з виховної роботи, педагогів – організаторів, класних керівників та шкільних бібліотекарів на тему «Краєзнавча робота як пріоритетний напрям патріотичного виховання здобувачів освіти».
Мета і завдання засідання спільноти - це актуальність краєзнавства у патріотичному вихованні через єднання і спадкоємність поколінь, стійкого інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури, становленні соціальної компетентності, інформаційно грамотної особистості з високою національною свідомістю, готової до активної участі у житті держави, організація та проведення краєзнавчої роботи через міжпредметні зв’язки (історія, географія, біологія, етнографія, туризм), пропагування національно – патріотичного краєзнавства в послідовності «територія – час – людина». У науково – методичному блоці завідувачкою бібліотеки Світланою Усковою проводилася віртуальна екскурсія «Минуле Болехова у світлинах» та педагогинею Любов Гнатюк представлена тематика полікультурності міста від минулих часів до сьогодення у пам’ятках архітектури Болехова, звичаях інших народів, які проживали на даній території та відомих постатях. Цікавим був «Путівник Першої світової війни», які здобувачі освіти розробили на уроках права, а також проєкт «Допоможемо очистити місто від сміття». В практичній частині семінару була включена гурткова робота педагогині Марти Кіцюк, котра зняла відеофільм по книжці нашого мешканця Юрія Гнатишака «Слова з Болехова».
Здобувачі освіти робили бліц – опитування на знання діалекту та брали інтерв’ю у педагогів свого ліцею і учнів. Також Світлана Ускова зробила для присутніх віртуальну екскурсію «Минуле Болехова у світлинах». На засідання спільноти запросили Ольгу Канцір, мешканку Званівської громади Бахмутського району, що на Донеччині, заступницю з виховної роботи Соледарської ЗОШ І-ІІІ ступенів з її туристичним проєктом «Шлях, позначений сіллю». Вона розповіла про український схід, історію своєї бойківської родини, яку виселили з Львівщини на Донеччину, громадянську позицію, традиції, духовну спадщину, яку вони зберігають та пропагують серед жителів Донеччини.
На завершення засідання відбулася прикінцева дискусія обміну думками серед учасників професійної педагогічної спільноти з означуваного питання.
|