Відповідно до наказу управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради від 24.03.2017 року №116 «Про проведення міського свята-конкурсу «Писанки» в приміщенні БДЮТ в рамках Х-го Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Писанка» проведено міське свято-конкурс писанки серед учнів та вихованців загальноосвітніх та позашкільного навчальних закладів. Згідно положення про Конкурс проведено міський етап, в якому взяли участь 22 учні з 8 загальноосвітніх навчальних закладів та 7 вихованців з позашкільного навчального закладу.
В заявці на участь в обласному святі-конкурсі писанки навчальних закладів управління освіти Болехівської міської ради було подано три переможці:
- Гаїв Вікторія, номінація «Писанковий розпис», учениця 6 класу, вихованка гуртка «Писанкарство» БДЮТ, керівник Мушак П.В.
- Дяків Вікторія, номінація «Писанковий розпис», учениця 8 класу Козаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Катерини Мандрик – Куйбіди, керівник Мушак П.В.
- Мушак Ольга, номінація «Писанковий розпис», учениця 11 класу, вихованка гуртка «Писанкарство», керівник Мушак П.В.
Керівник команди Мушак Петро Васильович – керівник гуртка «Писанкарство» БДЮТ.
Писанки учасників конкурсу чарували своєю вишуканістю, мініатюрністю, філігранністю розпису, гармонією колориту. Роботи виконані на належному художньому рівні з використанням графічних символів свого регіону, з оригінальним задумом, глибоким змістом та тематичною спрямованістю. Журі відзначило художню майстерність, техніку виконання робіт, художньо – естетичний вигляд. Відповідність українським народним звичаям, традиціям.
У обласному конкурсі з традиційних писанок найкраще проявила себе учасниця з БДЮТ Мушак Ольга, учениця 11 класу, яка посіла ІІІ місце у старшій віковій групі, номінація «Писанковий розпис» (традиційна писанка), керівник Мушак П.В.
Свято-конкурс писанки серед учнів, вихованців загальноосвітніх та позашкільного навчального закладів показав, що з рук юних писанкарів вийшли чудесні витвори. Це доводить, що не зникає мистецтво писанкарства. Учнівська молодь переймає досвід розфарбування писанок, вдосконалюється школа традиційного народного мистецтва з декоративного розпису, що сприяє розвитку їх творчих здібностей, естетичного сприйняття світу та любові до рідної землі. |