Байдужість – це найвища жорстокість!
М.Уілсон
20 жовтня 2017р. на базі Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання методоб’єднання практичних психологів і соціальних педагогів. Соціальний педагог школи Андрусишин С.О. ознайомила присутніх з поняттям булінгу, ознаками, за якими його можна розпізнати, профілактикою булінгу в шкільному середовищі.
Практичний психолог Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст. Віталія Кузів та соціальний педагог Світлана Андрусишин провели з учнями 8 класу тренінгове заняття «Надірване серце», метою якого стало формування в молодіжному середовищі позитивного іміджу здорової людини, запобігання жорстокого поводження, усвідомлення відповідальності за свою поведінку.
Тренери зазначили, що кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти нас самих, ми могли бути свідками, або самі ставали тими, хто ображає. Насильство та жорстокість, які направлені на одну дитину, називають булінгом. Учасники заняття вчилися, як розпізнавати «агресора», «спостерігача» чи «жертву» булінгу. За допомогою вправи «Скринька безпеки» - вчилися відповідальній та безпечній поведінці у небезпечних для них ситуаціях. Учні зробили висновок, що булінг є абсолютно не припустимим. Потрібно запропонувати жертві даного явища свою дружню підтримку, якусь спільну діяльність. А якщо самостійно важко зупинити побачене, то треба покликати когось з дорослих. На завершення восьмикласники отримали буклети на тему: «Булінг. Що треба знати?!»
Під час обговорення, практичні психологи і соціальні педагоги відмітили надзвичайну актуальність даної тематики та відмітили вдало підібраний матеріал до проведеного тренінгового заняття. Своєрідним підсумком проведеної роботи стала «Притча про жорстокість», в якій розповідається проте, що в одному з монастирів Шаоліню майстер навчав учня. І якось учень поставив майстру запитання: «Учителю, а як довідатися наскільки я жорстокий?». «Щоразу, коли ти завдаватимеш удару своєму ворогу, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо один раз ти не відчуєш болю – знай, жорстокість поглинула тебе».
Будьмо толерантними один до одного, до самих себе!
|