СЬОГОДНІ, 5 ЛЮТОГО, В СВІТІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ.
ЯКІ Ж ІСНУЮТЬ ТИПИ ЗАГРОЗ:
1. Стосуються особистої безпеки (загроза отримання недостовірної чи неправдивої інформації; формування залежності; спілкування з небезпечними людьми; залучення до виконання протиправних дій).
2. Стосуються безпеки інших (матеріали, існування та використання яких може стати причиною посягання на безпеку оточуючих;свідоме та несвідоме введення в оману інших; вчинення протиправних дій, що тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством; кібербулінг — свідоме цькування та приниження, передусім однолітків).
3. Стосуються загрози витоку персональної інформації (розголошення персональної та конфіденційної інформації; загроза зараження ПК вірусами різної категорії; небезпека завантаження програм зі шкідливими функціями)
Це найбільш поширені типи загроз, з якими може зіштовхнутися дитина в Інтернеті, викладаючи чи переглядаючи сумнівну інформацію.
НА ЧОМУ ВАРТО РОБИТИ АКЦЕНТИ
Основна порада для користувачів Інтернету складається з трьох ключових аспектів:
ПАМ'ЯТАЙТЕ Коли ви розмістили інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе.
ПЕРЕВІРЯЙТЕ Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.
ДУМАЙТЕ Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?
|