Серпнева методична студія в онлайн – форматі для вчителів географії, економіки та природознавства
Головні стратегії та шляхи розвитку географічної і економічної освіти в умовах нового формату освітньої діяльності. Така тема методичної студії, яка працювала 25.08.2020 року у дистанційному форматі з використанням електронного сервісу Zoom.
На онлайн-заході Леся Семчук, методистка ММЦ, ознайомила з основними напрямами організації навчально-виховного процесу з географії, природознавства, економіки у 2020/2021 н. р.; з методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів у 2020/2021 навчальному році та методичними рекомендаціями щодо проведення дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень; презентувала типову навчальну програму «Ключові уміння 21-го століття», розроблену Британською Радою в Україні. Програмі надано гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 03.06.2020 № 22.1/12-Г-334). Дана програма розроблена задля сприяння реалізації концепції «Нова українська школа» та «Закону України про освіту», розрахована на вчителів будь-якого предмета і спрямована на усвідомлення ними компетентнісного підходу до навчання загалом та, зокрема, процесів, пов’язаних із розвитком в учнів ключових життєвих умінь.
Методистка звернула увагу на реалізацію Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), запровадження якої не тільки дозволить вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, а й допоможе здобувачам освіти вчитися критичному мисленню та вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій.
Окреслено напрями діяльності педагогів щодо організації освітньої діяльності в умовах дистанційного або змішаного формату навчання; підготовки до участі у міжнародному дослідженні якості освіти PISA – 2024, спрямованому на природничо-наукову компетентність.
На завершення засідання обговорено питання, що задавались учасниками.
|