25, 27 жовтня 2017 року на базі Поляницької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося каскадне навчання фахівців психологічної служби в рамках діяльності Школи фахового розвитку. Метою навчальної зустрічі було набуття нових навичок та обмін досвідом щодо профілактики проявів негативної поведінки в учнівському середовищі; вироблення алгоритму психолого-педагогічних дій з профілактики негативних явищ у закладах освіти; формування у практичних психологів і соціальних педагогів уміння з питань захисту дітей від жорстокого поводження та надання допомоги дітям, які постраждали від насильства, а також їх батькам.
Світлана Андрусишин, соціальний педагог Поляницької ЗОШ І-ІІІ ст., та Любов Бойків, методист ММЦ, які пройшли каскадне навання тренерів в Івано-Франківському ОІППО, запропонували присутнім шість тренінгових занять.
В перший день проведено тренінг "Конфлікт, як негативне явище в учнівському середовищі". За допомогою вправ "Малюнок в парі", ""Картинки-перевертні", "Я-висловлювання" учасники засвоїли конструктивні стратегії вирішення конфліктів і механізми їх застосування. Наступним в програмі став тренінг "Поняття насилля. Формування правил безпечної поведінки". Вправи "Колесо самодіагностики", "Ти не один", "Рука допомоги", "Портфель. М'ясорубка. Посмішка" допоможуть фахівцям психологічної служби у роботі з учнями для вироблення навичок безпечної поведінки. Наступним став тренінг "Ми хочемо, щоб нас любили", який буде дієвим для педагогічних працівників у роботі з дітьми з девіантною поведінкою. Показано безліч нових дієвих вправ, продемонстровано відеоролики, мультфільми для використання в роботі не тільки психологічною службою, а й адміністрацією та педагогічними працівниками.
Наступний день каскадного навчання був наповнений тренінгами "Слова мають силу", "Використання відновних технік у вирішенні конфліктних ситуацій".
Презентуючи програму "Не смійся з мене" в рамках проекту "Повага дією" Бойків Л.С. розповіла про доцільність, ресурсність та ефективність запропонованих матеріалів. У ході заняття досвідчений тренер Андрусишин С.О., на високому професійному рівні провела вправи відповідно до даної програми та майстер-клас щодо попередження конфліктів в учнівському середовищі.
Підводячи підсумки, фахівці психологічної служби особливу увагу акцентували на актуальності та значній ефективності запропонованих матеріалів у створенні безпечного освітнього середовища.
|