Профілактика емоційного вигорання педагогів.
Твоє життя формується твоїми думками.
Марк Аврелій
Професійна діяльність педагога в усі часи була однією з найбільш емоційно напружених. Адже працівники даної сфери постійно знаходяться в емоційно насиченій атмосфері під час інтенсивного й тісного спілкування з учнями, батьками, колегами, що призводить до емоційного вигорання. Рівень емоційного вигорання педагога характеризує не лише його особистість, а й ефективність навчально-виховного процесу у цілому. Саме тому, дослідження та своєчасна профілактика зазначеного явища має велике значення як для самого педагога, так і для навчального закладу в цілому.
12 травня 2016 р. на базі Міжрічанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар практичних психологів і соціальних педагогів. Чекаловська Т.Л., практичний психолог Міжрічанської школи, ознайомила учасників семінару з видами, причинами, діагностикою синдрому емоційного вигорання. Тетяна Львівна поділилася досвідом проведення тренінгового заняття «Формула гарного настрою», яке спрямоване на профілактику психічного здоров’я педагогів, розвиток самоусвідомлення, саморефлексії, самоаналізу. Практичні психологи і соціальні педагоги працювали з вправами «Вгадай емоцію», «Асоціації», «Комплімент», малювали ескіз гарного настрою.
Під час обговорення та підведення підсумків обговорювались ефективні шляхи подолання емоційного вигорання педагогів та здійснення профілактики стресів у педагогічному середовищі. Було зроблено висновок, що адекватне відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання. У житті ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається, приносить радість. А робота без радості пришвидшує вигорання в багато разів. Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то ніяке професійне вигорання нам не загрожуватиме!
Фото:
|