Оздоровлення
в закладах дошкільної освіти
Краса природи, тепла погода, чисте й свіже повітря, збагачена вітамінами їжа – усе це якнайкраще впливає на дитячий організм. Тому саме влітку максимум зусиль колективи закладів дошкільної освіти Болехівщини спрямовують на оздоровчу роботу з дітьми.
Улітку роботу з дітьми в закладах дошкільної освіти прийнято називати оздоровчою. Цим визначають її основну мету і завдання. Успіх оздоровчої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно і професійно підготувалися до нього колективи закладів дошкільної освіти. Організовуючи оздоровчу роботу, керівники ЗДО консолідують дії педагогічних та медичних працівників задля досягнення єдиної мети – зміцнення здоров'я дітей. Створення умов для органічного розвитку та захисту здоров’я підростаючого покоління – основне завдання. Ефективним засобом для його досягнення є комплексна робота з оздоровлення, яка проводиться у садочках кожного дня.
Під час організації оздоровчо-виховної роботи з дітьми педагогічні працівники та медичний персонал ЗДО дотримуються трьох принципів, а саме:
• комплексність оздоровчо-виховних заходів;
• системність і послідовність в оздоровленні дітей протягом визначеного періоду;
• наступність у роботі медичних та педагогічних працівників щодо оздоровлення дітей і контролю за станом їхнього здоров'я.
Особливу увагу протягом дня в оздоровчий період вихователі ЗДО приділяють виконанню комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів. Для оптимізації рухової активності дітей в оздоровчий період, окрім занять з фізкультури, застосовують й такі форми роботи:
• рухливі ігри (малої, середньої та великої рухливості, сюжетні, безсюжетні, зокрема змагального та естафетного типу ігри з елементами спортивних вправ, забави тощо);
• фізичні вправи на прогулянках;
• фізкультурні свята і розваги;
• самостійна рухова діяльність;
• індивідуальна робота з фізичного виховання, яку за можливістю проводять на свіжому повітрі.
Під час оздоровчого періоду кожен заклад дошкільної освіти Болехівщини активно практикує ходіння «Доріжкою здоров'я», прогулянки за територію дошкільного навчального закладу, тобто в кожному закладі дошкільної освіти є добре спланований план роботи. Крім того, безпека життєдіяльності має також велике значення. В дошкільних закладах ця робота проводиться дуже ретельно як з дітьми, батьками так і з співробітниками. Проводяться своєчасно інструктажі, бесіди для батьків „Безпека життєдіяльності дошкільнят”; практичне заняття з працівниками: „Надання першої допомоги при укусах, травмах, носової кровотечі, теплових і сонячних ударів”.
Літо – час оздоровлення дітей. Організація літнього оздоровлення має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей ЗДО. Тому нині в закладах дошкільної освіти Болехівщини вирує оздоровча компанія. Тож нехай відпочинок буде сповнений веселощів і розваг, нехай час проведений в садочку подарує їх вихованцям і вихователям масу вражень та яскравих емоцій!
|