На Говерлу
Підкорення Говерли часто називають екстремальним відпочинком, адже далеко не кожен наважиться здолати таку висоту, бо – нелегко. Але хочу сказати: це того варто. 6 жовтня вчителі інформатики та історії в рамках інтегрованого семінару здійснили сходження на найвищу вершину Карпат.
Говерла - найвища гора та найвища точка на території Україні. Говерла розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, близько 17 км від кордону з Румунією, і належить до хребта Чорногора в Карпатах. Висота Говерли сягає 2061 метр. Назва найвищої точки України походить із мадярської й у перекладі означає "сніжна гора". На схилах гори - здебільшого трава та чагарникова рослинність, кам'яних осипів мало. Верхня межа лісу розташована на висоті близько 1400 м. Біля підніжжя Говерли - водоспад. Говерла розташована в межах охоронної зони Карпатського заповідника.
Перша частина шляху – підйом через смерековий ліс, він закінчується на висоті приблизно 1400 метрів.
Друга частина – по звивистій стежці, порослій чагарником. Перед нами відкриваються гірські краєвиди. Зі східного боку гори ми побачили чудовий водоспад висотою до 80 м. З нього починає свої витоки річка Прут.
А уже перед самою вершиною – складний скелястий шлях. Це кам’яні осипища. Різкий підйом, глянеш догори – і того, хто йде попереду тебе, за кілька метрів уже не видно. Ще трохи більше двохсот метрів підйому, доволі нелегкого - і ми на вершині, звідки відкриваються шалено красиві краєвиди.
Вершина Говерли - це невеликий плоский майданчик. На вершині встановлені символи: хрест, скульптурний монумент з українським гербом, прапор України та інших держав, представники яких побували тут, плита, у яку вмонтовано капсули із землею з усіх областей України.
На горі холодно, дме сильний вітер, сонце кудись зникло, навколо туман. Але ніщо не може затьмарити тієї радості, яку ми пережили, підкоривши найвищу вершину України. Це, в першу чергу, перемога над собою! А найголовніше – сказати собі: «Так! Я це зробив! Найвища вершина України – подолана!»
Спускаємось з Говерли іншим шляхом, щоб побачити красивий водоспад біля підніжжя гори. Спуск, очевидно, буде легшим. Проте – ні! Ноги втомлені, здається, вже не знесуть донизу.
Ми неймовірні щасливчики, бо піднялися на Говерлу всупереч усім незгодам та погоднім прогнозам. Похід на Говерлу - це завжди пригода, якою можна пишатися, це випробування на витривалість, згуртованість, вміння допомагати один одному.
Особлива подяка організаторам поїздки, вчителям Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Чижику Михайлу Тарасовичу, Дубей Олександрі Василівні та Павлишин Тетяні Орестівні.
|