Відповідно до плану роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти 25 жовтня 2018 року відбувся обласний семінар-практикум директорів закладів загальної середньої освіти. Керівником групи була Дутчак Алла Олександрівна, методист лабораторії управління та організації освіти ІФОІППО. Захід мав назву «Нові підходи до реалізації концепції «Нова українська школа». Основна мета – створення дорожньої карти упровадження концепції «Нова українська школа» в діяльність ЗЗСО.
Оскільки у Болехівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. з’їхалися на оглядини навчальної і виховної скарбниць керівники шкіл Івано-Франківщини, то левова частка завдань із організації обласного семінару і відповідальності дісталася директору школи Фендик Вірі Іллівні та заступнику з навчально–виховної роботи Чижик Лесі Мирославівні, які з допомогою педагогічних працівників та учнів школи готували цей захід упродовж місяця.
Традиційну гостинність болехівчан учасники семінару відчули уже на порозі школи, де їх вітало найменше школярство. Першачки весело зустрічали гостей віршиками та цікавими сувенірами-смайликами у композиції з емблемою Нової української школи. Заступник директора з навчально-виховної роботи Чижик Леся Мирославівна люб’язно запросила у мандрівку минулого та сьогодення. У ній була презентована експозиція «Із бабусиної скрині». Барвистими ріками красувалася композиція старовинних та сучасних вишиваних рушників, сорочок, суконь. Окремою окрасою стала виставка розписаного глиняного посуду.
Після цікавої подорожі та з чудовим настроєм учасники педагогічної практики продовжили практичний блок семінару у конференційній залі школи. З привітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови Лугова Тетяна Миколаївна, яка побажала всім успіху та плідної співпраці, висловила свої сподівання щодо позитивної реалізації нової освітньої реформи. Під мультимедійний супровід з освітою Болехівщини учасників семінару ознайомив головний спеціаліст управління освіти Хом’як Олександр Михайлович. Досвідом методичної роботи ділилась завідувач ММЦ управління освіти Андрусишин Світлана Олександрівна. У своїй презентаційній доповіді завідувач розказала про здобутки та перспективи освіти. Вона з гордістю відрекомендувала учителів–професіоналів, які відзначилися відкриттями та перемогами на педагогічній ниві. Світлана Олександрівна акцентувала увагу присутніх на тому, що НУШ- це школа до якої приємно ходити, а керівники ЗЗСО повинні бути лідерами та модераторами в сучасній системі освіти.
Чижик Леся Мирославівна, заступник директора з НВР школи, презентувала експрес-портрет та візитку навчального закладу. Розповіла історію школи, повідомила про кількісний та якісний склад педколективу, методичну проблему школи, здобутки учительського та учнівського колективів, побажала всім плідної праці та успіху.
Термін "семінар-практикум" відповідав назві, оскільки керівники ЗЗСО мали можливість взяти участь у різноманітних формах роботи, які відповідають вимогам концепції «Нова українська школа». До їхньої уваги були представлені майстер-клас з елементами тренінгу «Ранкова зустріч у системі методів, орієнтованих на учня» (Лугова Н.В., тренер НУШ з навчання вчителів початкової школи), майстер-клас «Моделі і методи прийняття креативних рішень» ( Чижик М.Т., вчитель фізики та інформатики), заняття з елементами тренінгу «Лідерство як вміння надихати» (Кузів В.Б., практичний психолог, Уханська Г.С., соціальний педагог), методичний меседж «Порівняльна характеристика концептуальних змін НУШ» та збірник матеріалів "Управління Новою українською школою", в якому зібрані методичні матеріали щодо специфіки концептів управління (Фендик В.І., директор Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів), розроблення дорожньої карти упровадження концепції «Нова українська школа» в діяльність ЗЗСО (Дутчак А.О., методист ІФОІППО).
Наступний етап семінару, екскурсія до Гошівського монастиря о. Василіян, став приємною згадкою для всіх учасників педпрактики. Греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщині вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи. Безліч разів зруйнований, він щоразу наново поставав із руїн. Його найбільша святиня – чудотворна ікона Божої Матері Гошівської, оригінал якої був втрачений, являє чуда. Місцеві жителі переказують численні історії про зцілення людей, які протягом століть вервицею тягнуться до монастиря. Гошівський монастир наче обраний Божою Матір’ю собі за трон. Ця духовна стежина своєю благодаттю ще довго грітиме душу всім тим, хто був ощасливленим перебувати на Святій горі.
Управління освіти висловлює щиру подяку дирекції Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 за професійну організацію та неординарний підхід до проведення обласної педагогічної практики-семінару, яка досягла своєї мети, була успішна та творча.
|