9 листопада 2018 року лідери учнівського самоврядування взяли участь у форумі, присвяченому до Дня української писемності та мови, метою якого є активний розвиток державної мови як духовного потенціалу нації, пропагування грамотності, впровадження високої мовної культури та важливої ролі української мови в консолідації суспільства та збір матеріалів місцевого фольклору.
Захід відбувся на базі Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у формі мовознавчої кав’ярні, де лідери учнівського самоврядування мали змогу поглибити та удосконалити свої знання з української мови та літератури, а ще поділитися місцевим діалектом.
На початку форуму директор музею О. Півень презентувала книгу Ю. Гнатишака «Слова з Болехова». Вона ознайомила нас з біографією автора, розповіла як тривав процес збору матеріалів для створення цієї книги та що спонукало Ю. Гнатишака написати таку важливу збірку діалектів Болехівщини. Цікаво було послухати виступ Я. Кіцула з добіркою оповідок на місцевому діалекті «Брехач», «Кобецький» ).
Учениця Болехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Софія Риндзак подарувала веселу і запальну українську пісню, а голова лідерів учнівського самоврядування Віталіна Гулик продекламувала вірш Б. Косіва «Самотній сад».
Як годиться, у кожній кав’ярні завжди пахне духмяна і запашна кава та готуються самі найсмачніші українські страви. От і на нашому заході панувала атмосфера гостинності з кавою та солодощами. Але страви тут були дещо незвичними:
- Салат «Вінегрет» (знайти зайве слово і пояснити чому саме воно зайве у синонімічному ряді);
- Дивовижний салат «Шедевр» (скласти 3 речення, де всі слова починаються на букву «П»);
- Салат «На швидку руку» (відредагувати словосполучення та правильно їх написати);
- Гаряча Страва «Смакота в горнятках» ( місцевий фольклор та тости від кожного столика).
Кожен з учасників зміг поділитися своїми оперативними знаннями щодо лексики, фразеології, складанні незвичних речень, правильності написання словосполучень та майстерно підібраних слів у тостах. А ще наш місцевий фольклор був зібраний для того, щоб зберегти та надалі ознайомлювати молодше покоління.
Дякуємо лідерам учнівського самоврядування, їхнім керівникам та організаторам даного заходу (методисту ММЦ Семчук Л.І. та культорганізатору БДЮТ Лучинчин Н.Л.) за активний розвиток і збагачення рідної мови, за ту позитивну атмосферу, яка панувала на заході. Адже кожен, хто був тут присутній, вніс частинку свого тепла, добра та любові до нашої справи.
Не забуваймо, що однією з головних ознак нації – це мова, а мова – дзеркало душі народу. Поки живе мова, доти живе Україна!
Тож бажаємо всім любити та берегти рідну мову!!!
|