«Крізь терни до зірок». До 125-річчя Блаженного Йосифа Сліпого присвячується
Цьогоріч минає 125-тиліття з дня його народження. Хотілось би на прикладі життя і жертовности Йосифа Сліпого вселити в серця земляків, українців віру в те, що після часів випробувань та страждань, часів зневіри і відчаю, наступить господній день радості і благополуччя, миру і спокою. Головне усердно вчитися, працювати і достойно виконувати свій обов’язок не зважаючи ні на які лиха та небезпеку.
Блаженішого кілька разів виводили на розстріл співробітники НКВС, він пройшов через пекло 18-річного ув'язнення у сталінських таборах і не був зломлений з переламаними руками і ногами після допитів. 70-річного в'язня в неволі захищали колишні вояки УПА, а звільнили завдяки особистому втручанню президента США Кеннеді. Папа Іван XXIII звільненого з неволі Йосифа Сліпого висвятив у сан кардинала, а Папа Іван Павло ІІ, щоб вшанувати його, порушивши всі протоколи, встав і пішов назустріч, щоб привітати його стоячи.
Митрополит Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 року в селі Заздрість на Тернопільщині, помер 7 вересня 1984 року в Римі. Людина з м'яким серцем, залізним характером і непохитною волею. Глибока віра цієї людини, її свята переконаність у правоті справи, якій служить, дивували бувалих слідчих НКВС, цинічних начальників таборів ГУЛАГу, жорстоких тюремних наглядачів. Міцність духу і сила волі Йосифа Сліпого здобули йому славу не тільки серед своєї пастви в Україні, а й далеко за кордоном. Ця людина стала символом боротьби українського народу за свою релігію, культуру, ідентичність і національну гідність. А його жертовність і мучеництво можна порівняти зі стражданнями перших християн. Саме тому ім'я кардинала Йосифа Сліпого з повним правом знаходиться не лише в списку кращих синів Церкви, але й у пантеоні героїв української нації. |