Краєзнавча робота шкільної бібліотеки як складова патріотичного виховання.
На базі Козаківської ЗОШ І-ІІІ ст. 14 листопада 2019 р. відбувся семінар шкільних бібліотекарів. Його метою було підвищення готовності бібліотекарів до впровадження інноваційних технологій, форм та методів національно-патріотичного виховання дітей та молоді засобами бібліотечної роботи.
Роботу семінару розпочала в.о.директора школи Крисько Л.В., яка ознайомила присутніх із сучасними аспектами патріотичного виховання в роботі Козаківської ЗОШ І-ІІІ ст. Бібліотекар школи Дубів І.В. поділилася досвідом роботи з питання «Краєзнавча робота шкільної бібліотеки як складова патріотичного виховання». У практичній частині Іванна Василівна презентувала модель бібліотечного заходу для учнів 7-8 класів «Рідна мово, солов’їна».
Цікавою і змістовною була екскурсія до музею Степана Бандери в селі Воля-Задеревацька Стрийського району Львівської області. На місці колишньої плебанії, де мешкали Бандери, сьогодні створено музей-садибу цієї родини. Садиба має чимало цікавих місць. Перед її входом праворуч є окремий вхід до частини карпатської скелі, на якій – бронзове погруддя С. Бандери. Перед входом у будинок – лицарі УНР, ОУН-УПА, увіковічнені у постаментах і барильєфах. Серед них – Симон Петлюра, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Ярослав Стецько, Олекса Гасин. Учасники семінару захоплено слухали розповідь працівника музею – Оксани Бандери, яка є носієм генетичного коду роду Бандери. Шкільні бібліотекарі занурилися в атмосферу, в якій ріс майбутній лідер ОУН, а також познайомилися з його життям, революційною діяльністю і матеріалами, що розповідають про смерть Бандери; відвідали «Алею героїв» та «Партизанську криївку».
Під час обговорення відвіданих заходів та підведення підсумків шкільні бібліотекарі зазначили, що обрана тема та форми роботи слугували плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. Творчий підхід до висвітлення теми семінару зробили захід продуктивним і цікавим.
|