Краєзнавча робота шкільної бібліотеки.
О, Спасе із предвічної Ікони,
Вкраїну од меча й вогню спаси.
М. Лутчин
26 вересня 2018 р. на базі Підберезької ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Краєзнавча робота шкільної бібліотеки». Краєзнавство є одним з провідних напрямків діяльності бібліотек, і це – характерна риса нашого часу, коли українське суспільство приділяє значну увагу вихованню патріотизму, знанню вітчизняної історії та літератури.
Бібліотекар Підберезької ЗОШ І-ІІ ст. Рак Олександра Богданівна ознайомила присутніх з інноваційними аспектами краєзнавчої роботи. У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами. Приділяється увага популяризації історико-краєзнавчої літератури, літератури про пам’ятки історії і культури, про екологію і охорону природи краю, творчість місцевих письменників. Зібраний краєзнавчий матеріал учні використовують для написання творчих робіт на конкурси, уроки. Учасники семінару обговорили також питання формування краєзнавчого фонду, складання краєзнавчої картотеки.
Бібліотекар школи Олександра Рак та педагог – організатор Марія Руй запропонували увазі присутніх бібліотечний захід до Всеукраїнського дня бібліотек.
Наступним етапом роботи стала презентація літературно-художнього видання Михайла Лутчина «Молитва на Спаса». Це видання – уклін сучасників літературному таланту відомого свого часу на Долинщині, Болехівщині та Турківщині журналіста і письменника, уродженця села Підбережжя. До збірки увійшли визбирані по крупинці вірші автора різних років, а також коротка проза та гумор.
У затишному залі Народного дому у виконанні учнів школи линули поетичні рядки талановитого поета. Завідувач бібліотекою с. Підбережжя Лідія Василенко розповіла про цікаві факти його біографії, про те, що він навчав нас любові до рідної землі, природи, пісні, матері, вселив віру у щасливе майбутнє нашої держави і народу. З вітальним словом виступила сільський голова Надія Романів, а також коректор даного видання Світлана Швець. Виступаючі закликали присутніх бути гідними нащадками поетичної слави Михайла Лутчина.
Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, бібліотекарі постійно працюють над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити книгою, стимулювати вчителів і учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів.
|