Комп’ютеризація закладів загальної середньої освіти – основа навчального процесу і забезпечення його результативності
Школа – це осередок постійної взаємодії між людьми, майданчик, де педагоги виховують дітей, збагачуючи їх новими знаннями.
Можливості комп'ютера сприяють не лише початковому становленню особистості учня , але й виявленню та розвитку його здібностей, формуванню вміння й бажання вчитися, створенню умов для засвоєння знань та вмінь.
На етапах уроку, коли основний навчальний вплив і керування передається з комп'ютера, вчитель має змогу спостерігати та фіксувати прояв таких якостей в учнів, як усвідомлення мети пошуку, активне відтворення раніше вивчених знань, інтерес до поповнення знань, яких бракує, з готових джерел, самостійний пошук. Це дозволить вчителю проектувати власну діяльність з управління та поступового розвитку творчого ставлення учнів до навчання. Проникнення інформаційних технологій в освіту дозволяє педагогам якісно змінити зміст, методи й організаційні форми навчання.
Основна мета застосування інформаційних технологій в освіті – посилення інтелектуальних можливостей учнів в інформаційному суспільстві, а також гуманізація, індивідуалізація, інтенсифікація процесу навчання та підвищення якості останнього процесу на всіх ступенях освітньої системи. Виходячи із вище сказаного, управління освіти розуміючи важливість даного питання постійно моніторить його і всіма силами старається забезпечити новими, а також обновити застарілі комп’ютерні класи в закладах загальної освіти.
18 лютого 2019 року начальник управління освіти Сайко Ігор Іванович, головний спеціаліст управління освіти Хом'як Олександр Михайлович здійснили візит до Болехівської ЗОШ 1-3ступенів №2. В ході даного візиту було проведено зустріч з педагогічним колективом, директором ІРЦ Процишин Г.Є. і обговорено нагальні питання , що стосуються навчального процесу і фінансового забезпечення закладу. Ігор Іванович наголосив на тому, що проблеми були є і будуть, але їх потрібно вирішувати, а це можна робити тільки ідучи з часом в ногу і бути в постійному пошуку нового, цікавого і корисного для досягнення позитивного результату в навчанні , вихованні і навчально-матеріальному забезпеченні закладів освіти. Олександр Михайлович окреслив перед присутніми вимоги до сучасної школи, і наголосив на тому, що між навчальними закладами і школою повинна бути тісна співпраця і взаєморозуміння, також було здійснено приємну місію вручення нового комп’ютерного класу для даної школи, який стане тим чинником що в перспективі дасть можливість запровадження поглибленого вивчення інформатики, а це ще один впевнений крок до покращення результативності навчально-виховного процесу.
В грудні 2018 року комп’ютерний клас одержала Козаківська ЗОШ І-ІІІ ст. |