Навчальні екскурсії та навчальна практика є необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду школярів, формування в них життєвонеобхідних компетенцій, посилення практичної та профорієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу.
Відповідно до плану роботи міського методичного об’єднання вчителів біології та хімії 31 жовтня 2018 року на базі Тисівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар вчителів на тему: "Форми організації позакласної роботи з біології та хімії". Учасниками якого були методист ММЦ управління освіти Филик О.М., вчителі біології та хімії. Семінар проведено у формі позакласної роботи – екскурсії. Метою екскурсії було підвищення рівня загальнопрофесійних, спецпрофесійних та загальнонаукових компетенцій педагогічних працівників. Завдання семінару - розкрити практичний аспект розвитку професійної компетентності вчителів біології та хімії задля впровадження одержаних знань в навчально-виховному процесі.
- семінару відвідали унікальний інтерпретаційний візит-центр, який працює з квітня 2016 р. в найстарішій місцевій споруді — колишній резиденції Леопольда Поппера фон Подгарі, ознайомились з інтерактивними природними експозиціями особливостями регіону та екосистемою Карпат в цілому. Пізнали історію деревообробної промисловості та роботи вузькоколійної залізниці Вигоди. В залі центру зберігається раритетний паровоз, розміщені макет Вигодської вузькоколійки, взірці стовбурів дерев, конструкції з ланцюгів живлення та багато інших цікавинок. Експозиція центру презентує також культурний аспект місцевості, його етнографічні набутки та плоди творіння народних умільців.
- Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки вчителі отримали туристичну інформацію. Тут також діє природнича школа для підростаючого покоління.
- створили в рамках проекту "Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги". Проект є частиною програми транскордонного співробітництва "Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна". Він покликаний зберегти історичну та природну спадщину навколо вузькоколійних залізничних доріг. Центр готували два роки, розповідав голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини. Результат, без перебільшення, вражає. Занедбану резиденцію австрійського барона Леопольда Поппера фон Подгарі, який сотню років тому почав будувати вузькоколійну залізницю в Карпатах для потреб лісозаготівлі, перетворили в унікальний сучасний музей з інтерактивними атракціями, єдиний такого роду в Україні.
"Центр спадщини – один з небагатьох, а швидше всього – єдиний та унікальний – з об'єктів такого типу в Україні. Природознавчі інтерактивні ігри, пізнавальні фільми, аудіоефекти. Все це створене для нас, тобто для нас усіх, наших дітей, гостей, рідних, близьких і далеких. Набуті знання та враження від побаченого вчителі передадуть своїм вихованцям для кращого пізнання природи в найдрібніших деталях. Центр спадщини створений для того,щоб розповісти кожному відвідувачу дивовижну історію про красу і багатство місцевої природи та про те, як важливо розпізнати цю природу до найдрібніших деталей, щоб відчувати себе в її середовищі, як удома.
|