Відповідно до плану роботи міського методичного центру 27 лютого 2019 року у Тисівській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Болехівської міської ради відбувся семінар вчителів історії та правознавства на тему «Національно-патріотичне виховання на уроках суспільствознавчих дисциплін».
Оксана Корпан, методист ММЦ, ознайомила учасників семінару з планом роботи, а вчитель Пилипів Оксана презентувала свій досвід роботи за напрямом «Система національно-патріотичного виховання у Тисівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів».
В процесі роботи методист проаналізувала результати участі школярів у ІІ та ІІІ етапах учнівських олімпіад з історії та правознавства, а також участь у ХVIII Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» у номінаціях «Література» та «Історія України та державотворення». Конкурсні роботи учнів були відзначені за оригінальність, творчий підхід і образність мислення. Було відзначено роботу вчителів Болехівського академічного ліцею №1, Болехівської загальноосвітньої школи І-ІІІ степенів №2 та Тисівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів, а також поставлено питання: «Як покращити результати участі учнівських команд в олімпіадах та конкурсах?».
З метою ефективного вивчення історії рідного краю була організована поїздка до меморіального комплексу «Дем’янів Лаз» та музею визвольних змагань Прикарпатського краю.
Експозиція меморіалу розповідає про репресії комуністичного режиму на Прикарпатті в 1939-1941 рр., про історію пошуку та розкопок поховань. У експозиції музею вперше подано списки працівників Станіславського УНКВС 1939-1941 рр., які в тій чи іншій мірі були причетні до масового терору жителів Прикарпаття. Один із розділів розповідає про створення на Прикарпатті товариств "Рух" та "Меморіал", які дали поштовх до вивчення трагічних подій 1939-1941 рр. Цікавими є документи, речі, які підтверджують діяльність цих товариств.
Велике художнє панно "Дем'янів Лаз — відлуння "золотого вересня" не залишить жодного відвідувача байдужим. Воно емоційно передає увесь трагізм подій літа 1941 р. Увагу відвідувачів привертає панорамне фото тюрми НКВС у Станіславові 1941 р. Поруч експонуються копії світлин із кримінальних справ, заведених на Павліну Вариводу, Юліана Бойдуника, Ярослава Мазуркевича органами НКВС. Усі вони були реабілітовані 1996 р.
Кульмінацією експозиції є велика стела, на якій виписано прізвища та розміщено фотографії галичан, доля яких була зламана. Особливого емоційного переживання додає розташована під стелою інсталяція символічної могили у вигляді хреста, на дні якої бачимо взуття, колючий дріт, рештки одягу та документів.
Експозиція музею визвольних змагань Прикарпатського краю висвітлює історію визвольної боротьби жителів Прикарпаття та державотворчі процеси на території Галичини, у часі від XII століття до подій, що відбувалися в XX столітті.
Основою музейного фонду стали оригінальні листівки, брошури, журнали ОУН та УПА, а також предмети та документи, знайдені під час розкопок в Дем’яновому Лазі. У фондах музею є також багато цінних документів, що висвітлюють діяльність Легіону січових стрільців, УНР, ЗУНР.
На завершення учасники семінару провели діалог з теми та висловили слова подяки і побажання організаторам семінару.
|